Dlaczego warto uczyć się angielskiego z native speakerem?

Płynne posługiwanie się angielskim pomoże otworzyć wiele życiowych furtek. Obecnie masz do dyspozycji ogrom możliwości. Jedną z nich jest nauka z native speakerem. Dlaczego warto? O tym poniżej!

Spis treści:

  1. Kim jest native speaker?
  2. W czym pomoże native speaker?
  3. Jakie są zalety wynikające z nauki z native speakerem?
  4. Skorzystaj z dostępnych możliwości w naszej szkole językowej

Kim jest native speaker?

Na początku skupmy się na zdefiniowaniu, kim właściwie jest native speakerem. Ujmując to najbardziej obrazowo, jest to osoba, która posługuje się danym językiem od dziecka. Nie uczy się go w szkole językowej, ale od dziecka posługuje się nim na co dzień. Jest to zatem dla niego język ojczysty. Taki native speaker angielski pomoże Ci usprawnić Twoje kompetencje językowe.

W czym pomoże native speaker?

Zdobycie solidnych umiejętności językowych jest konieczne, aby osiągnąć lepszą biegłość językową i ostatecznie osiągnąć wysoki poziom biegłości językowej. To aspiracja wielu osób, zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem, jak i tych, którzy kontynuują swą naukę.

Zdecydowanie łatwiej jest opanować fundamenty języka obcego przy pomocy polskiego lektora, który szczegółowo wyjaśnia gramatykę.

Z reguły native speaker zaczyna nauczać dopiero od poziomu B1, gdy kursant już zdobył podstawową wiedzę, umożliwiającą mu rozpoczęcie opanowywania języka na poziomie średniozaawansowanym.

Natomiast na poziomie C2 zalecane jest uczenie się już tylko z native speakerem.

Jakie są zalety wynikające z nauki z native speakerem?

Przyjrzyjmy się teraz korzyściom, jakie wynikają z nauki z native speakerem. Na uwagę zasługuje między innymi perspektywa pozbycia się bariery językowej. Strach przed mówieniem w obcym języku towarzyszy wielu osobom. Zajęcia z nativem mogą okazać się wyjątkowo pomocne w poradzeniu sobie z tym problemem.

Poprawna wymowa z odpowiednim akcentem to jeden z istotniejszych celów nauki języka obcego. Spotkania z nativem pomogą szybko poprawić dotychczasowe umiejętności językowe.

Do tego celu służą konwersacje z kimś, kto posługuje się angielskim na co dzień.

Osoba posługująca się językiem ojczystym znacznie skuteczniej wyłapie błędy w wymowie niż polski nauczyciel.

Skorzystaj z dostępnych możliwości w naszej szkole językowej

Powyższy poradnik powinien dostarczyć Ci wystarczającej ilości argumentów przemawiających za tym, aby skorzystać z zajęć językowych prowadzonych przez native speakera. Dzięki temu będziesz posługiwać się językiem o wiele swobodniej! Zapisz się na zajęcia i ciesz się zaletami takich spotkań.Dodaj komentarz